Plaket Çeşitleri

Plaket Çeşitleri

Plaket Çeşitleri

Gündemde rağbet gören ve tarafımızca üretimi yapılan plaket çeşitleri şöyledir:

  • Kristal plaket çeşitleri
  • Ahşap plaket çeşitleri
  • Taş ve kırık taş plaket çeşitleri
  • Özel tasarım plaketler

Kupa ve ödül sınıfına giren plaket çeşitleri.

Örneğini verdiğimiz plaket çeşitlerinin nasıl ürünler olduğunu ve örnek görselleri aşağıda bulabilirsiniz. Resimleri üzerlerine tıklayarak büyük halini görebilirsiniz..

Plaket Nedir?

Fransızca Plaquette kelimesinden Türkçemize plaket olarak girmiştir. Plaketin Türkçemizde tam bir anlatımı olmamakla birlikte verildiği yere göre önüne sıfatlar almaktadır. Örneğin hizmet plaketi, anı plaketi, ödül plaket vs. Genel anlamda inceleyecek olursa da plaket; herhangi bir organizasyonda katılımcıları veya düzenleyenleri onurlandırmak amacıyla sunulan levhadır.  Ayrıca hizmet, anı, katkı ve başarılar içinde teşekkür ve tebrik metinleri içiren levhalardır plaket.  Yarışmalarda veya başarı derecelendirmelerinde verilen ödüller de plaket olarak adlandırılırlar. Turnuvalarda dereceye giren yarışmacılara veya katılımcıya verilen kupalar ve madalyalar da ödül plaket sınıfına girmektedir.

Çinili Plaket Özellikleri

Çinili plaket bölümündeki plaketler iznik el yapımı ve çini sanatıyla uğraşan sanatçılarımızın el çizimleriyle imal edilen çini karolarının ahşap kaideler üzerine montelenmesi ve ahşap kaidelere plaket metinlerinin yerleştirilmesi sonucu ortaya çıkan plaket modelleridir. Bu kategoride belirtilen plaket fiyatları perakende plaket fiyatları olup 10 adet ve üzeri plaket siparişleriniz için Mekece Plaket satış temsilcilerinden fiyat almanız tavsiye edilir.

Çini Plaket İmalatı

Çini plaketlerin imalatında plaket ahşabı üzerine iki farklı  baskı sistemi uygulanabilir. Renkli plaket baskı veya lazer plaket kazıma. Renkli baskılı plaket imalatında çinili  plaketlerin ahşap yüzeylerine yapıştırılmak üzere istenilen herhangi bir görsel veya resim plaket metaline basılıp ahşap yüzey üzerine yerleştirilebilir. Lazer kazıma plaket imalatında ise çinili plaketin ahşap yüzeyine vektörel logo ve yazılar kazınmak suretiyle işlenir. Çinili plaket üzerinde bulunan iznik çinisinide iki farklı seçenek imalatı yapılabilir.  Birinci çini üzerine firmanın logosunun elle çizilerek desen uygulanmasıyla çinili plaket imalatı, ikinci seçenek ise orijinal Selçuklu ve Osmanlı motifleriyle kaleme alınmış iznik çini modellerinin plaket üzerine montelenmesiyle yapılan çinili plaket imalatı.

Çinili Plaket Sunum

Baskısı yapılıp sunuma hazırlanan çinili plaket genellikle deri plaket kutusu ile takdim edilir. Ayrıca çinili plaketlerimizde duvara monte için arkadan çivi yerleri açılmış olup tablo olarak harika bir dekor da oluşturabilirler.

Kristal Plaket Özellikleri

Kristal plaket bölümündeki plaketler kristalize edilmiş cam plaketlerden oluşan plaket modelleridir. Bu kategoride belirtilen plaket fiyatları perakende plaket fiyatları olup 10 adet ve üzeri plaket siparişleriniz için Mekece Plaket satış temsilcilerinden fiyat almanız tavsiye edilir.

Kristal Plaket İmalatı

Kristal plaket imalatında iki çeşit baskı sistemi uygulanır. Renkli baskılı kristal plaket imalatı veya lazer kazımalı kristal plaket imalatı. Renkli baskılı kristal plaket imalatında, kristal plaketlerin arka yüzeylerine istenilen herhangi bir görsel veya resim yerleştirilebilir. Lazer karımalı kristal plaket imalatı ise kristal plaketin arka yüzeyine vektörel logo ve yazılar kazınmak suretiyle imal edilir.

Kristal Plaket Sunum

Baskısı yapılıp sunuma hazırlanan kristal plaket genellikle yalın olarak takdim edilir. Eğer istenirse plakete muhafaza amaçlı kadife plaket kutusu veya deri plaket kutusu imal edilebilir. Ancak bu plaket kutuları için ekstra ücret talep edilmektedir.

Standart Plaket Özellikleri

Standart plaket bölümündeki plaketler plaket denildiğinde akla ilk gelen kadife kutulu plaket modelleridir. Bu kategoride belirtilen plaket fiyatları perakende plaket fiyatları olup 10 adet ve üzeri plaket siparişleriniz için Mekece Plaket satış temsilcilerinden fiyat almanız tavsiye edilir.

Standart Plaket İmalatı

Standart plaket imalatında iki çeşit baskı sistemi uygulanır. Renkli plaket baskı veya lazer plaket kazıma. Renkli baskılı plaket imalatı; metal levhalar üzerine istenilen herhangi bir görsel veya resim basılır ve plaket ahşaplarının ön yüzlerine yerleştirilir. Lazer kazıma plaket imalatı ise plaketin ahşap yüzeyine vektörel logo ve yazılar kazınır ve sonrasında boyanarak işlenir.

Standart Plaket Sunum

Baskısı yapılıp sunuma hazırlanan standart plaket genellikle kadife kutulu olarak takdim edilir. Eğer istenirse deri plaket kutusu imalatı yapılabilir. Ancak bu plaket kutuları imalatı için ekstra ücret talep edilmektedir.

Plaket İmalatında Baskı Teknolojisi

Plaket baskısı olarak ise genelde bilinen klasik yöntem pirinç veya alüminyum levha üzerine uygulanan görsel çalışmadır. Bu levha daha sonradan takdim edilecek plaket modelinin üzerine yapıştırılmak suretiyle plaket imalatı yapılır. Metale baskı yapılan bu sisteme süblimasyon baskı sistemi adı verilir.

Ancak günümüz teknolojisiyle artık bu plaket imalatı baskı sistemi yerini renkli baskılarda, ister metale istenirse direk plaketin yüzeyine baskı yapabilen inkjet sistemine ve kristal veya ahşaplar üzerine kazıma yöntemiyle şekillendirebilen lazer sistemine terk etmektedir.

Güvenli Ödeme

Ödemeleriniz tamamen güven aldında

Hızlı Kargo

Aynı gün ürün kargosu

Müşteri Memnuniyeti

Hedefimiz daha iyi bir hizmet ve memnuniyet.

Kabul Edilen Banka Ödeme Yöntemleri Tüm Hakları Saklıdır. © 2023
MENÜ VİTRİN E-TİCARET WHATSAPP SATIN AL
Toplam Fiyat : 0.00 TL(KDV Dahil)
Alışverişi Tamamla